poniedziałek, 21 października 2019

Poranki

Poranki są takie tajemnicze.
Nigdy nie wiadomo co  przyniosą -  uśmiech czy zmartwienie?
Lubię poranki.

Stanęłam na naszej górce i pomyślałam o  ludziach, którzy  w różnych miejscach- przed oknem, na górce, przed domem czy też blokiem  głośno powtarzają "to będzie dobry dzień".
Zaklinają rzeczywistość, która czasem skrzeczy :-)
Może to jest dobry sposób, aby oszukać nasz umysł, który stale generuje smutki, żale i zwątpienia?

Tak, to będzie dobry dzień.
Czy po całym dniu powiem to samo?.
Nie wszystko, ale bardzo dużo zależy od nas samych.
Miłego dniaSpacer był krótki, właściwie nie oddalałam się od naszego  kawałka ziemi :-)

9 komentarzy:

 1. Hmmm. Kazdy przezyty dzien jest dobry. Wsrod tych dni zdarzaja sie bardziej dobre i te inaczej dobre. Moga dni byc latwe lub mniej latwe; dlugie jak stad do ksiezyca, gdy mysli sie 'trwaj ...chwilo' lub zatrzymuja sie na chwile (trwajaca wiecznosc) i nie ma na to sposobu - tak tez musi byc bo to zycie. Jedna uwaga: nie nalezy chwalic dnia przed zachodem slonca (ze skarbnicy bacy).

  OdpowiedzUsuń
 2. Twój ganek jest uroczy :) I widoki magiczne.
  Ja ma tendencję do tworzenia nowych, strasznych scenariuszy. Można powiedzieć "mistrzyni" o mnie nawet. Szukam sposobów, by nie robić tego, ale bywa, że się wkręcam. Przewiduję różne rzeczy, planuję co zrobię w takim wypadku...oesu. Beznadziejne są te próby kontroli mego głęboko zakorzenionego strachu. Męczy. Trochę mniej już mi się zdarza, ćwiczę :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nasz umysł wcale nie jest naszym sojusznikiem :-)
   Wciąż walczę z nałogiem, serce mówi co innego, głowa podpowiada - po co się męczysz :-) Tak Aniu to wcale nie jest łatwe :-)

   Usuń
 3. To na pewno będzie dobry dzień. Jest dopiero 13.30 ja już odbyłam 7km spacer z kijkami, zaraz idę na obiad, słońce świeci jest ciepło. Pozdrawiam serdecznie.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. a ja pojeździłam dzisiaj z taczką. Ziemię załadować, przewieźć do skrzyń, wysypać. Siłownia na świeżym powietrzu :-)

   Usuń
 4. Dziękuję za te słowa, były mi potrzebne. Nie wszystko, ale jednak dużo od nas zależy. Codziennie to sobie powtarzam i staram się doceniać, a także stwarzać dobro, radość. Zdjęcia są zachwycające, choćby malowane, absolutnie pełne magii. Dla mnie cudne i pełne wiary w dobro, w siłę dobra. Niech ten dzień będzie naprawdę udany. :***

  OdpowiedzUsuń
 5. Dobrego tygodnia!

  Wspaniala mgla:)

  OdpowiedzUsuń