środa, 5 czerwca 2019

Lubimy rocznice, bo lubimy celebrować życie

Podczas jedzenia deseru Wojtek przypomniał mi o 3 rocznicy.
- A ty wiesz, że 5 czerwca, trzy lata temu, przeprowadziliśmy się do tego pokoju na stałe, i skończyło się weekendowe przemierzanie trasy Gdańsk- Górowo?
Zadumałam się nad tym co powiedział.
- Trzy lata minęły, a ty dopiero teraz osiągnęłaś spokój duszy, który tak szukałaś - dodał po chwili.


Rozmawialiśmy o tym poszukiwaniu spokoju  przy obiedzie, który jedliśmy na dworze, przy drewnianym stole, który zbudował Wojtek. Nieskoszone trawy falowały na wietrze, małe listki brzozy delikatnie szumiały.
- Wiesz, właśnie tak chciałam żyć - powiedziałam.

Każda z osób decydująca się przeprowadzić na wieś wybiera swój model życia. Jedni hodują zwierzęta, inni robią sery, a jeszcze inni prowadzą agroturystykę. Każdy z tych modeli jest dobry jeśli płynie z serca, a nie z przymusu. Każdy jest dobry, jeśli to twój wybór, jeśli to twoja filozofia na życie.

Przez te trzy lata, szukając miejsca dla siebie samej,  otrzymałam dużo lekcji od życia.  W końcu całkiem niedawno usiadłam w fotelu zamknęłam oczy i porozmawiałam sama z sobą. Co sprawia mi radość? Co powoduje, że się uśmiecham? Co powoduje moją frustrację?

Wielu rzeczom odpuściłam.

Dopiero od niedawna żyję "slow". Sama nie wierzę, że to napisałam.
Kiedy marzyłam o domu na wsi, w marzeniach wyglądał on nieco inaczej. Miał drewniane, pobielone podłogi, stół farmerski i kwadratowy zlewozmywak. Nie ma tego w naszym domu, a mimo tego bardzo go lubię.

Myślę sobie, że jesteśmy z Wojtkiem podobni i wychodzimy z założenia, że lepiej być niż mieć.
Tak wolę. Wolę zrezygnować z super drogich kafli na podłogę, wolę  tanim sposobem pomalować podłogę, aniżeli zadręczać siebie i Wojtka.

Mamy z Wojtkiem inne cele.
Wojtek realizuje się w pisaniu, a ja bardzo mu kibicuję. Radość sprawiają nam wycieczki, spotkania z ludźmi i poznawanie nowych.

Dzisiaj, nie żałujemy naszej decyzji.


Tak było / tak jest

13 komentarzy:

 1. pięknie jest i w pokoju i przy stole...POzdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 2. Życie tak ucieka, cieszcie się każdą chwilą

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. czasami mam wrażenie, że ucieka gdzieś przez palce

   Usuń
 3. Wspaniale jest spełniać swoje marzenia, nawet nie ważne, że po drodze trzeba je weryfikować. Życie wśród zieleni, kwiatów jest piękne. Życzę kolejnych rocznic. Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. kiedy nastał maj, powiedziałam, że to najpiękniejszy miesiąc. Teraz myślę, że czerwiec z kolorem łubinów jest najpiękniejszy. Tak, życie w zieleni jest piękne

   Usuń
 4. To dobrze, że jesteście szczęśliwi w swoim świecie. Pielęgnujcie to. Pozdrawiam 😍 😄

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. doskonale to ujęłaś. Nasz świat. Każdy ma swój, jedni będą chwalić miasto, inni będą chwalić wieś. Jedni będą doskonale czuli się na łąkach inni na zatłoczonej ulicy. Każdy sam musi wiedzieć gdzie jest jego miejsce

   Usuń
 5. Fajnie :-) Bardzo mi się podoba sufit. I światło, macie cudne światło w domku.
  Miłego dnia Graszko :-)

  OdpowiedzUsuń
 6. Gratuluję, to taka miła rocznica

  OdpowiedzUsuń
 7. Kochani
  Życzę Wam dalej takiego, jak do tej pory sielskiego życia i każdego dnia z uśmiechem:)
  Pozdrawiam słonecznie:)

  OdpowiedzUsuń
 8. Też mam stół z ławami pod lipką do niespiesznych śniadań, popołudniowej kawusi i lekkich kolacji. Wolniej to znaczy więcej radości, zdrowotności, szczęśliwości ... i innych ości

  OdpowiedzUsuń