środa, 9 stycznia 2019

Księgarnia z marzeniami

Zima to czas wewnętrzny, to czas w którym nie chce się wychodzi z domu. W końcu to czas na książkę i film. Lubię te popołudnia, kiedy kładziemy się na kanapach i wspólnie coś oglądamy. 

Wczoraj wyjątkowo zostałam z filmem sama. 
"Księgarnia z marzeniami" to film który powiada o kobiecie kochającej książki. Kobiecie, która ma odwagę, w małym angielskim miasteczku otworzyć księgarnię. Film z rodzaju słodko- gorzkich, a takie lubię najbardziej. Stał się mi bliski  z wielu  powodu :-) ale o tym nie będę pisała. 
Polecam. Tutaj krótki zwiastun  Kotom też nie chce się wychodzić


9 komentarzy:

 1. Graszko! Trudno o bardziej czytelną analogię sytuacji w filie i życiu! Widziałam go dość dawno, teraz przypomniałaś mi dostrzegłam to podobieństwo:)Najgorsze, że opór wobec księgarni był niczym nieuzasadniony...takie "nie" bo "nie"...ot, samo życie , niezależnie od miejsca i czasu!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Basiu a oglądałaś Czekoladę?

   Usuń
  2. Tak! Nawet zaliczyłabym do ulubionych! Tam podobnie, ale chociaż można było powód niechęci zrozumieć...Pozdrawiam ! U Was pewnie śnieg? U nas leje:(

   Usuń
 2. No tak, przeszłość ci zajrzała z ekranu do domku. Czekolada w podobnym klimacie. W W żałobie jeszcze Graszko jesteś chyba. Trudno marzenia pożegnać. Ale są nowe, a jak nie ma, to będą. Siedź i knuj :-) Zima sprzyja knuciu planów. Wiosna to czas energii w działaniu.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. wczoraj słuchałam wykładu pewnego młodego człowieka, który przekonywał i udowadniał swoimi przykładami z życia, że wszystko jest po coś. I wczoraj, nie mogąc zasnąć, zastanawiałam się dlaczego oglądnęłam ten film?. Można by powiedzieć, że to był przypadek. 90% filmów wybiera Wojtek, zresztą i ten i Czekoladę wybrał on. Czasami proszę go, o jakiś film ale rzadko. Wojtek już był zmęczony, jeden film mieliśmy za sobą, a ja wyłączając sprzęt, zauważyłam ten tytuł, i pomyślałam sobie, a co mi tam oglądnę, mimo późnej godziny
   Jak zamknę oczy cały czas ją widzę, z jaką miłością wyciągała książki ze skrzyń. Piękne rola, piękne dialogi. Ten film mi uświadomił, że wszędzie jest tak samo.

   Usuń
  2. Utożsamiłaś się z bohaterką. Dlaczegoś. Oczywiście, że wszystko jest po coś. My tylko jeden błąd robimy. Koncentrujemy się na tym co się dzieje, na wydarzeniach. A tak naprawdę świat opowiada o nas, ale na bazie emocji. Emocje to takie czujniki. Nie ważne co się dzieje, ważne co czujesz w danej sytuacji i pytanie kluczowe, dlaczego? jak sie to ogarnie, łatwiej zrozumieć czemu jestes my bez sił. Trudne. Bo to inny sposób postrzegania siebie. Ale muszę ci powiedzieć, że jaśniejszy. To co się dzieje, odwraca uwagę. To co czujesz jest prawdą, tylko czasem warstwową, warstwa pod warstwą. Ale to jesteś ty. I ja ;-)

   Usuń
 3. Ciekawe fotografie kociąt. Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zima to dla kotów czas polegiwania, nie chcą wychodzić, może za wyjątkiem Mirona

   Usuń
 4. To jak my popołudniami albo coś oglądamy albo czytamy, a czasem zasnę nie wiem kiedy...

  OdpowiedzUsuń