czwartek, 26 kwietnia 2018

Co po nas pozostanie ?

W białym budynku gospodarczym znalazłam deskę, która mocno mnie zaintrygowała. Jej kształt, sfrezowane brzegi, zasugerowały mi, że mogła być jednym z elementów starych drzwi. Najpierw ją wysuszyłam, potem wyszlifowałam. Odłożyłam. Długo czekała na swoją kolej.


W krótkie zimowe wieczory  sięgnęłam po nią, to był 20 listopada. Doskonale pamiętam tamten wieczór. Wojtek pstryknął zdjęcie, a ja na niego nafukałam, że fotografuje mój artystyczny bałagan :-)

Na tak pięknej desce, nie mogło być nic innego jak moje kochane anioły.
Nie wystawiałam jej na sprzedasz.  Po prostu była w naszym domu i cierpliwie czekała na odpowiednią osobę.


Pani Elwira kupiła u mnie Maryjkę. Wysłałam. Potem spodobała się jej ikona. Wymieniłyśmy się paroma mailami. Zapytała o anioły. Wysłałam jej zdjęcie pracy, której nigdy wcześniej nie publikowałam. Dlaczego tak zdecydowałam, nie wiem. Po prostu wiedziałam, że tak ma być. Anioły będą   prezentem od rodziców  dla najstarszej córki która wychodzi za mąż 16 czerwca.

Ustalając szczegóły, pani Elwira poprosiła mnie o złożenie podpisu i dopisanie roku na każdej z prac. Nigdy nikt mnie o to nie poprosił, a ja  sama nigdy nie wpadłam na pomysł podpisywania swoich prac. Zrobiło mi się jakoś tak miło na sercu.

Wczoraj paczka dotarła do adresata, a ja dostałam bardzo miłego maila z podziękowaniami. I właśnie czytając tego maila dotarło do mnie, że nie tylko posadzone drzewa pozostaną po mnie. Pozostaną również  moje prace, książki napisane wspólnie z Wojtkiem.

Tym pytaniem - co po sobie pozostawisz - zaraził mnie Wojtek. Co jakiś czas do mnie wraca. Tak jak teraz wróciło podczas wirtualnej rozmowy z panią Elwirą.

Czy jest coś, co po sobie pozostawisz? Oprócz dóbr materialnych.

ps. Całą jesień i zimę byłam zdrowa, a teraz powalił mnie jakiś paskudny wirus


2 komentarze:

 1. Życzę szybkiego powrotu do zdrowia. A piękne prace jakie Wykonujesz powinne być znane z imienia. Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. dziękuję.
   To taki inny rodzaj decupage, to deski dają temu urok :-)

   Usuń