piątek, 21 lipca 2017

Magnolia Anna

Zabrakło mi polotu w przygotowywaniu serów na sobotnie spotkanie. Zrobiłam z suszonymi pomidorami i czosnkiem, z mieszanką ziół, wędzoną papryka, żurawiną, słonecznikiem i koprem. Na słodko będzie z konfiturą, o smaku chałwy i kuleczki z niespodzianką. Jeden  jest  już w solance inne czekają na kąpiel w solance.


Wczoraj dom pod bocianem gościł wyjątkowe dwie młode kobiety, które z wielką gracją poruszały się podczas oglądania domu. Patrzyły na znane sobie wnętrza, jakże inne od tych, które znały z czasów kiedy odwiedzały swoją babcię. Patrzyłam na nie. Jednak taniec towarzyski, który jest ich sposobem  na życie i pasją, mają w sobie. To widać po sposobie  poruszania, gestach dłoni.

Znajomość z synem starszej pani i jego rodziną jest dość dziwna. Dziwna to może  złe określenie, ale o tak późnej porze nie potrafię znaleźć trafniejszego słowa. Nie dzwonimy do siebie, nie piszemy wiadomości, a jednak kiedy przyjeżdżają do swojego rodzinnego miasteczka, zawsze jest czas na spotkanie. I są to zawsze miłe spotkania. Wspominamy, opowiadamy o naszych poczynaniach.

Zapewne pamiętacie jak pisałam o pięknym lustrze, które dostaliśmy od nich w zeszłym roku, a które wisi w naszej łazience

Wczoraj otrzymaliśmy w doniczce Magnolię, która ma nam ich przypominać. Przyjechała do nas prosto ze Szczecina. Jeszcze nie znalazłam jej miejsca, ale już wiem, że będzie miała na imię Anna.

Tak,  drzewa u nas mają imiona.

I wczoraj tak sobie siedzieliśmy rozmawiając do późnego wieczora - młode pokolenie i troszkę starsze. Starzy właściciele i nowi. Było bardzo miło.

6 komentarzy:

 1. Takie znajomości niosą ze sobą wiele ciekawych przemyśleń, wspomnień. To był dobrze spędzony czas. Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 2. Fajnie, że było miło :) a magnolia to piękny prezent.
  Moja koleżanka nadaje imiona kwiatkom w domu :)

  OdpowiedzUsuń
 3. O to to! Bardzo mi sie podoba imie Twojej magnolii oraz bardzo lubie magnolie, choc bywaja nieco kaprysne, kiedy kwitna. Byle drobny przymrozek, a panna od razu zrzuca platki. Znajdz dla Anny godne miejsce w obejsciu, takie reprezentacyjne. :)))

  OdpowiedzUsuń
 4. Magnolia warta pięknego imienia,imię warte pieknej magnolii:))"Dziwne"znajomości wbrew wszystkiemu bywaja interesujące Basia

  OdpowiedzUsuń
 5. Stare z nowym sie laczy, wspomnienia i marzenia ... :). Magnolie sa takie eleganckie, a przy tym delikatne :).

  OdpowiedzUsuń
 6. To magnolia będzie miała niedługo imieniny...

  OdpowiedzUsuń